CRIF przejmuje działalność Deltavista – 27.07.2016 r.

CRIF – globalna firma świadcząca usługi biura informacji kredytowej, informacji gospodarczej oraz jej przetwarzania, a także oferująca rozwiązania kredytowe – ogłosiła przejęcie działalności firmy Deltavista w Niemczech i w Polsce.
Deltavista jest jednym z wiodących dostawców usług biura informacji kredytowej i zarządzania ryzykiem w Niemczech i Polsce. Firma pomaga swoim klientom instytucjonalnym optymalnie zarządzać ryzykiem, jak również danymi adresowymi, dostarczając rzetelne informacje dotyczące osób fizycznych i firm.
W szczególności, dzięki nowoczesnej platformie technologicznej i rozwiązaniom informatycznym, Deltavista oferuje bankom, firmom telekomunikacyjnym, a także firmom z sektorów energii, ubezpieczeń i e-commerce, usługi w zakresie potwierdzenia tożsamości, zarządzania danymi adresowymi, automatycznej konsolidacji baz danych, dostosowywanych do indywidualnych potrzeb modeli decyzyjnych oraz rozwiązań przeciwdziałających tzw. praniu brudnych pieniędzy.
Oprócz najnowszej akwizycji, na początku 2016 r. CRIF rozszerzył swoją obecność w Niemczech poprzez przejęcie Bürgel, jednego z czołowych w Niemczech dostawców informacji o osobach fizycznych i firmach, ze 130-letnią historią działalności. Bürgel dostarcza unikalne, kompleksowe pakiety zaawansowanych rozwiązań biura informacji kredytowej oraz zarządzania ryzykiem.
Bürgel i Deltavista będą działać oddzielnie i niezależnie od siebie, odpowiadając na różne potrzeby rynku: Bürgel jako dostawca informacji i rozwiązań, a Deltavista jako niezależny dostawca rozwiązań, neutralny wobec innych dostawców informacji.
CRIF jest europejskim liderem w dziedzinie bankowej informacji kredytowej i jednym z głównych międzynarodowych dostawców informacji gospodarczej. Grupa CRIF została założona w 1988 roku w Bolonii. Dziś obecna jest w 50 krajach na czterech kontynentach (Europa, Ameryka Północna, Afryka i Azja). CRIF Polska Sp. z o.o. działa od 2007 roku, głównie obsługując sektor bankowy.